Świąteczne prezenty dla Pracowników

Pozostajemy przy temacie świąt 🙂 w świątecznym nastroju chcemy pokazać Wam, iż Święta Bożego Narodzenia to również dobra okazja do wręczenia Waszym pracownikom świątecznych prezentów. Prezenty te będą formą podziękowania za dotychczasową pracę, jak i motywacją do dalszego działania pracowników. Ponadto taka gratyfikacja buduje poczucie przynależności do firmy. Jakie są najpopularniejsze prezenty przekazywane pracownikom?

1. Bony podarunkowe

Najpopularniejsza forma świadczeń pozapłacowych ostatniego czasu. Dzięki bonom podarunkowym oraz kartom rabatowym pracownicy  mają możliwość wyboru usługi lub towaru, który im się przyda. Ponadto bony i karnety pozwalają pracownikom zaoszczędzić pieniądze.

Rodzaje bonów:

– bony kulturalne – do wykorzystania na przykład w kinie czy teatrze,

– bony restauracyjne – do wykorzystania w wybranej restauracji,

– bony rekreacyjne – dające możliwość trenowania w klubach fitness,

– bony towarowe – do wykorzystania w wybranych sklepach.

Pamiętaj!

Wybór bonów podarunkowych musi być przemyślany. Unikaj bonów, które wyróżnią tylko niektórych pracowników, np. bon do sklepu z zabawkami ucieszy tylko osoby, które mają dzieci.

2. Paczki świąteczne

Paczki świąteczne to kolejna forma pozapłacowej motywacji dla pracowników i/lub ich dzieci. Przeważnie wręczane są w ładnie przyozdobionym wiklinowym koszu.

Rodzaje paczek świątecznych:

– paczki żywnościowe – ostatnio bardzo modne są paczki z żywnością ekologiczną, np. słoiczkami z ekologicznymi konfiturami,

– paczki z drobnymi upominkami – np. z kalendarzem na przyszły rok, kosmetykami, kompletem ręczników.

Pamiętaj!

Jeśli zdecydujesz się na paczkę żywnościową, to unikaj zakupu artykułów spożywczych, które mogą się szybko zepsuć lub produktów najtańszych marek.

3. Premia świąteczna

Kolejnym sposobem motywowania pracowników są premie świąteczne. Nie zapominajmy, że grudzień to miesiąc dużych wydatków, dlatego dodatkowe pieniądze w postaci premii świątecznej okażą się zastrzykiem finansowym dla wielu budżetów domowych. Ponadto premia daje pracownikowi możliwość decydowania na co ją wyda.

Pamiętaj!

Jeśli pracodawcę nie stać na wypłatę 13-stej pensji, to wysokość premii świątecznych może uzależnić od osiągnięć pracownika w mijającym roku.

4. Dodatkowy dzień wolny od pracy

Prezent, który ucieszy pracowników w okresie świątecznym z pewnością okażą się również dodatkowe wolne dni między świętami Bożego Narodzenia a Nowym rokiem. Pracownicy docenią taka formę świątecznego prezentu, ponieważ będą mieli więcej czasu na ostatnie przygotowania do świąt i okazję do spędzenia go w gronie najbliższych.

Jeżeli jednak Wasza firma nie może pozwolić sobie na danie pracownikom dodatkowego dnia wolnego, to dobrym rozwiązaniem może okazać się wcześniejsze zakończenie pracę w Wigilię lub zarządzenie w tym dniu zdalnej pracy z domu.

Pamiętaj!

Drobny prezent to naprawdę miły gest i na pewno zostanie doceniony przez Waszych pracowników.

A czy Wy, przygotowaliście już prezenty świąteczne dla Waszych pracowników? 🙂

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Świąteczne prezenty dla Pracowników

  1. Świąteczne prezenty dla pracowników to bardzo dobry system motywacyjny 🙂 poza tym w okresie świąt, każdemu należy się drobny upominek! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s